გაკვეთილის მთავარი თემა
|
გამოთვლები ქიმიური ფორმულის
მიხედვით.
|
საგანი/პედაგოგი
|
ქიმია. ელისე ჭანუყვაძე.
|
სწავლების საფეხური/კლასი
|
საბაზო საფეხური. IX
კლასი.
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
18 მოსწავლე. განსხვავებული საჭიროების მიდგომის მოსწავლე არ არის.
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
1. ცოდნის
მსგავს და ახალ სიტუაციაში გამოყენების უნარი.
2. მთელისა
და მისი ნაწილის გააზრების უნარი.
3. ალგორითმის
მიხედვით მოქმედების უნარი.
|
მიზანი და მისაღწევი შედეგები
|
1. დაადგინოს ელემენტთა მასური თანაფარდობა ქიმიური ფორმულის მიხედვით.
2. დაადგინოს ელემენტის მასური წილი ნაერთში.
3. ზოგადი ქიმიური კანონების გამოყენება.
|
წინარე ცოდნა
|
1. ფარდობითი ატომური მასა.
2. ფარდობითი მოლეკულური მასა.
3. ნივთიერების მასური წილი ნარევში.
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
წინასწარ მომზადეგული შეფასების სქემის მიხედვით.
|
გამოყენებული სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსი
|
სახელმძღვანელო.ფერადი ბურთულების ნაკრები.პერიოდულობის ცხრილი.
|
გაკვეთილის მსვლელობა და მენეჯმენტი
|
საფეხური A
- გამოწვევა 10 წ.
გონებრივი იერიში, წინასწარ მომზადებული შეკითხვებით. დისკუსია.
მიზანი- წინარე ცოდნის გააქტიურება. მოტივაციის ამაღლება. მოსწავლეთა
მომზადება ახალი ცოდნის ასაგებად.
საფეხური B
-ცოდნის პონსტრუირება 20წ.
ტექსტთან მუშაობა. მასწავლებლის აქტიური ლექცია. 5წ
.-წინასწარ მომზადებული მათემატიკური
დავალებების შესრულება.
-მოლეკულების მოდელების აგება ფორმულის მიხედვით.
-მიზნობრივად შერჩეული დავალებების შესრულება.
საფეხური C
- გამთლიანება. 13წ.
-ჯგუფური დავალებების პრეზენტაცია.
-დისკუსია.
საშინაო დავალება. 2წ.
|
გაკვეთილის გეგმა
Подписаться на:
Сообщения (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий